Японія, на перший погляд, така далека і невідома, а з іншого боку, така приваблива і надзвичайно популярна серед туристів. Яка ж вона насправді країна, де сходить сонце? Що ми про неї знаємо?
З нагоди року Японії в Україні АРТ-територія в Добропільській ЦМБ запрошує на виставку-натхнення «Японія в традиціях та стереотипах». Ця виставка багатошарова та різнопланова і ґрунтується на наших з вами знаннях.
Пропоную почати знайомство з Японією з «фото-міксу». Тут представлені найбільш поширені, в нашому розумінні, японські мистецтва, символи, винаходи. Ми часто вживаємо ці поняття, не замислюючись над їх істинним значенням, їх глибокою філософією.
Композиції з квітів називаємо «ікебаною», хоча насправді, це більше чим просто букет, це окремий вид мистецтва, який у віках залишатися об'єктом глибокого і с
... Читать дальше »
Зробити великодні композиції своїми руками - відмінний спосіб прикрасити власний будинок до прийдешнього світлого свята. Ці композиції мають особливу цінність, майстрині вкладають у них свою любов і натхнення.
Є чимало чудових великодніх ідей, багато з яких можна зробити всією сім’єю, долучайтесь до нашого майстер-класу будемо разом виготовляти святкові сувеніри.
"Творчість - основа успіху" - повторюю я постійно своїм колегам. Кожен розуміє по своєму це слово "творчість", хтось всю свою творчість здатен проявити тільки на роботі, хтось взагалі вважає, що творчість, це обов'язкове вміння щось самому робити своїми руками, хтось просто не вміє мислити стандартно, а тільки творчо, тільки креативно і за межами уяви.
За моїм власним спостереженням, бібліотекарем може працювати тільки творча людина. І що найцікавіше, я вважаю, що творчість здатна розвиватися, вона безмежна у різних своїх проявах. В Добропільській міській ЦБС працюють тільки такі бібліотекарі - творчі особистості, які проявляють свої здібності з різних сторін і приваблюють своїми багатогранними талантами.
Про одне з захоплень Ірини Олександрівни Козачук - заступника директора ЦБС, телеканал "Орбіта" зняв відео.
Ірина Олександрівна взагалі неординарна людина до якої можна звертатися як до консультанта не тільки бібліотечної справи, а як до спеціаліста найширочайшого профілю). Виставка ляльок зараз розміщена в АРТтериторії Центральної міської бібліотеки, можна прийти подивится, поспілкуватися та обговорити жіночі образи літературних "Дам епохи".
Вишивка – один з найбільш поширених видів декоративного мистецтва. Кожен народ має власні історії, традиції та техніки пов’язані з цим ремеслом, яке з часом переросло в мистецтво.
Вишивка виникла з появою шитва на примітивному одязі людини кам‘яного віку. Ми звикли вважати, що вишивка – суто жіноча справа, дівочі руки у продовж багатьох століть вправно гаптують одяг, хустини та рушники. Але для багатьох народів традиційною є вишивка шкіряного взуття, верхнього одягу зі щільних матеріалів, шкіряних палітурок та футлярів для рідкісних книг і цінних речей. Вишивали переважно золотом і сріблом, додаючи стеклярус та бісер. Цим гаптуванням, що відзначалося витонченістю, красою і багатством, раніше займалися на замовлення багатих людей у спеціальних крамничках лише чоловіки, оскільки це була важка і виснажлива праця.
Тож не дивуйтесь, коли побачите чоловіка, який з захопленням та старанням нанизує дрібнесенькі намистини на тонесеньку голку та рівненькими стібками викладає їх у захоплюючі сюжети.
Сьогодні на екскурсію до центральної бібліотеки завітали учні 3 класу НВК «Вербиченька» разом з класною керівницею Лейбою В.П. Бібліотекарі вчили дітей спостерігати прекрасне у буденних речах.
У відділі абонементу на гостей чекала виставка робіт Валентини Сергіївни Катранжи – педагога з багатолітнім стажем. Валентина Сергіївна вже давно не працює в школі, але і сьогодні вона продовжує естетичне виховання дітей через свої роботи. Польові квіти, зелені берізки, осінній ліс та зимові пейзажі зачаровують своєю красою. Хрестик до хрестика дрібненькими рядками майстриня виписує свої вишиті картини та дарує свою творчість і натхнення людям.
Наступною зупинкою для малечі стала виставка робіт Хоружий Тетяни «Дива паперові». Тетяна Миколаївна розповіла дітям про своє захоплення, про історію паперових витинанок та сучасне застосування паперових картин.
Тетяна Хоружий продовжує нас дивувати своєю майстерністю. Творча виставка «Дива паперові», що проходить в Центральній бібліотеці, поповнилась новими об’ємними роботами майстрині. Завітайте в Арт-територію, не пожалкуєте.
Витинанки — один із видів найдавнішого декоративного мистецтва, що має глибокі й багаті традиції.
З давніх часів різні народи світу займалися створенням прикрас для свого житла й використовували різні матеріали: шкіру, кору дерева, метал. Вирізки з паперу почали розвиватися тоді, коли він прийшов в побут. Зародилося мистецтво паперової витинанки у Китаї ще в VII - XII сторіччях. Напередодні весни жінки оздоблювали свої оселі ажурними паперовими прикрасами «чуанхуа» («віконні квіти») та «сіхуа» («святкові узори»).
У XIII столітті паперові прикраси з’являються в Персії, а в XV через Туреччину потрапляють в Європу, спочатку у Венецію, а далі - в Угорщину. Із кінця XVI ст. в Німеччині їх використовують для оздоблення книжкових обкладинок. У ХVIII - ХIХ сторіччях вони поширюються у Франції, Португалії, Данії, Голландії, Швеції, Швейцарії, Польщі, Словаччині, Литві, Росії, Білорусії та інших країнах.
Витинанки є чудовими зразками прорізного паперового декору. У давнину як прикрасу витинанки наклеювали на стіни, печі, шибки вікон. Ажурні паперові прикраси слов’янських народів
... Читать дальше »
Осінь - дивовижна пора. Природа приміряє яскравий жовтогарячий наряд, у повітрі відчувається легка прохолода, і сонце, ще лагідне, та вже не надто тепле. З настанням перших осінніх холодів хочеться загорнутися у щось тепле, наповнити кімнату осінніми барвами та ароматами.
Під впливом осені кожен створює навколо себе атмосферу чарівного затишку. А наші майстрині-чарівниці вплітають осінній настрій у свої вишукані вироби. Теплі кофтинки, оригінальні спідниці, мереживні шалики та затишні палантини представлені на виставці "Осіннє мереживо".
Плетение одно из древнейших ремесел, сначала человек научился плести жилище, изгороди, мебель и другие необходимые предметы быта. С развитием этого вида рукоделия появлялись всё более разные материалы для применения – лоза, рогоз, солома, береста и другие гибкие материалы. Со временем из ремесла плетение превратилось в оригинальный вид искусства. Сегодня особо популярны плетеные изделия из газетных трубочек. Мастерицы создают невероятные шедевры из этого материала.
Древнее как мир, но вечно молодое искусство плетения стало любимым занятием Веры Егоровны Белашовой. Она преданна любимому занятию и делится своим мастерством с Вами дорогие добропольчане.
Очень просто и красиво, и самое главное — не требует никаких особых затрат, ведь изготовлены трубочки могут быть из газетной, журнальной, упаковочной и любой другой бумаги. Из специально подготовленного и обработанного материала можно сотворить много интересных вещей от рамок для картин, ваз и корзин до изготовления небольшой мебели.